Pilotní projekt mládežnického fotbalu v Praze

24.08.2010 15:55

Podzim je tady a naše mládež vstupuje do dalšího fotbalového ročníků se starší a nově i s mladší přípravkou. V tomto roce byl v Praze zahájen nový pilotní projekt pro mládežnická mužstva označené jako 4+1 pro MPŘ a 5+1 pro SPŘ. Dochází ke zmenšení hrací plochy a zápasy se hrají na dvou hracích plochách souběžně. To znamená, že současně je ve hře 10 resp. 12 hráčů. Výsledek zápasu je pak součtem bodů a branek na obou plochách. Tento princip je již několik let úspěšně provozován v mnoha fotbalově vyspělých krajinách. Cílem je zvýšení technických dovedností mládeže. Menší hřiště přináší častější kontakt hráče s míčem, čím dochází ke zvyšování technické zdatnosti dětí. Současně padá více branek a do hry je zapojeno více děti.

První zápasy našich mužstev doma se odehrají dne 12. září 2010 od 14,00 hod. MPŘ a od 16,00 hod. SPŘ, kdy se můžete seznámit s novým systémem soutěže.

Zvěme všechny příznivce sportu na tento dvojzápas a přišli povzbudit naše malé fotbalové hráče.